Pobjeda Chelseaja, Kovačić sudjelovao u akciji za prvi gol

Nogometaši Chelseaja svladali su u 12. kolu Premier lige na domaćem terenu Crystal Palace 2:0 (0:0). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za pobjedničku je momčad odigrao cijelu utakmicu i sudjelovao je u akciji za prvi pogodak.

Usprkos dominaciji u prvom dijelu, momčad Franka Lamparda nije uspjela zabiti pogodak nakon prvih 45 minuta. No, u 52. minuti domaćini dolaze u vodstvo preko Tammyja Abrahama.

Kovačić je nakon lijepog prodora po lijevoj strani pronašao Williana koji je iz prve poslužio Abrahama koji je bio precizan za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Christian Pulisic u 79. minuti. Američki reprezentativac glavom je poentirao nakon što je blokiran pokušaj Batshuayija.

Chelsea je utakmicu završio s čak 21 šuteva, od toga pet u okvir, dok je Crystal Palace imao samo tri udarca te jedan u okvir.

Chelsea je privremeno stigao na drugo mjesto s pet bodova zaostatka i utakmicom više od vodećeg Liverpoola (31) koji u nedjelju igra derbi protiv trećeg Manchester Cityja (25). Crystal Palace je deveti s 15 bodova.