Prva HNL: Gorica u Puli sretno izvukla bod u zadnjoj minuti

Istra 1961 i Gorica osvojili su po bod nakon što su u petak odigrali 2:2 u prvoj utakmici 15. kola Prve HNL.

Istra je povela u 3. minuti, kada je prvijenac u dresu Puljana postigao litavski nogometaš Karolis Luakžemis. Gorica je do izjednačenja došla u 38. minuti. Pogodak za 1:1 zabio je glavom bosansko-hercegovački nogometaš Aleksandar Jovičić. Novo vodstvo Istri donio je povratnik u HNL i bivši reprezentativac, Riječanin Ivan Močinić, u 62. minuti.

Sekunde su dijelile Puljane od treće pobjede u ovoj sezoni, a prve još od 3. kolovoza, no u nevjerojatnom spletu okolnosti, u posljednjoj, četvrtoj minuti sučevog dodatka, lopta došla do snalažljivog Cherifa Ndiayea koji je u padu gurnuo loptu pokraj vratara Čondrića i donio Gorici jedan bod.

Istra je privremeno zasjela na sedmo mjesto s 12 bodova, jednim više od Intera i Slaven Belupa te dva više od Varaždina koji je na začelju. Gorica je ostala na šestom mjestu s 22 boda. Vodeći Dinamo ima 37 bodova, četiri više od Hajduka, koji ima i susret više.

Utakmicu na stadionu Aldo Drosina sudio je Duje Strukan iz Splita.