Bayern u osmini finala, Perišić zabio minutu nakon ulaska u igru

U prvim susretima 4. kola nogometne Lige prvaka u skupini B Bayern je na svom terenu svladao Olympiakos 2:0 uz pogodak Ivana Perišića, dok je u skupini D Juventus na gostovanju kod Lokomotiva stigao do pobjede u 93. minuti. I Bayern i Juventus su ovim pobjedama osigurali nastup u osmini finala.

Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick. Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu.

Na 2:0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru umjesto Sergea Gnabryja. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi. U ovoj skupini od 21 sat igraju Crvena zvezda i Tottenham.

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u trećoj minuti sučeve nadoknade slavio protiv Lokomotiva s 2:1 i također osigurao plasman u osminu finala.

Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste.

Iako nije zabio, Cristianu Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv. Od 21 sat u skupini D sastaju se Bayer Leverkusen i Atletico Madrid.