LP: Slavia uzela bod u Barceloni, Leipzig slavio kod Zenita

Nogometaši praške Slavije osvojili su veliki bod na gostovanju u Barceloni odigravši 0:0 na Camp Nou u dvoboju 4. kola Lige prvaka, dok je RB Leipzig s 2:0 slavio na gostovanju kod Zenita u St. Peterburgu.

Junak remija bez golova na Camp Nou bio je češki vratar Ondrej Kolar koji je zaustavio svih šest udaraca u okvir vrata, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Nijemac Marc-Andre ter Stegen ostao bez posla.

Za Barcelonu je od 68. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je zamijenio Sergija Busquetsa na poziciji zadnjeg veznog igrača, a u završnici dvoboja imao jednu polupriliku, ali je njegov udarac s 15-ak metara završio visoko preko vrata.

U skupini G RB Leipzig napravio je veliki korak prema osmini finala pobjedom 2:0 u St. Peterburgu. Golove za pobjedu njemačke momčadi postigli su Diego Demme u petoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu te Austrijanac Marcel Sabitzer u 63. minuti.

SKUPINA G
Zenit - RB Leipzig 0-2 (Demme 45+5, Sabitzer 63)

4. Lille     3    0    1    2    2:6    1

U srijedu su na rasporedu dvoboji 4. kola u skupinama A, B, C i D. Hrvatski prvak Dinamo od 21 sat igra protiv Šahtara, a susret možete pratiti na Drugom programu HTV-a i našem portalu. Uvodna emisija počinje u 20 sati.