Leicester City skočio na treće mjesto, remi Evertona i Tottenhama

Nogometaši Leicester Cityja probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su na gostovanju pobijedili Crystal Palace sa 2:0, dok su Everton i Tottenham odigrali 1:1.

"Lisice" nisu bile tako visoko od sezone 2015/16. u kojoj su senzacionalno osvojile naslov prvaka.

Golove za Leicester zabili su Caglar Soyuncu u 57. minuti i Jamie Vardy u 88. minuti koji je postao prvi strijelac u Premiershipu ove sezone koji je stigao do brojke od 10 golova.

U drugom susretu Everton i Tottenham su na Goodison Parku odigrali 1:1 nakon što je domaćin izjednačio u sedmoj minuti sudačke nadoknade golom Cenka Tosuna.

Tottenham je poveo u 63. minuti golom Dele Alija nakon velike pogreške domaćeg veznjaka Alexa Iwobija koji je 'poklonio' gostima loptu.

U 79. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Son Heung-Min, a izjednačio je Tosun u sedmoj minuti nadoknade. Sudac Martin Atkinson je utakmicu zbog dvije provjere VAR-om produžio za čak 12 minuta.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 31 bodom, Manchester City je drugi sa 25 bodova, dok Leicester City na trećoj poziciji ima 23 boda koliko ima i Chelsea stepenicu niže.

Crystal Palace - Leicester City 0-2 (Soyüncu 57, Vardy 88)
Everton - Tottenham             1-1 (Tosun 90+7 / Ali

U subotu:
Bournemouth - Manchester United 1-0 (King 45)
Sheffield United - Burnley      3-0 (Lundstram 17, 43, Fleck 44)
Brighton - Norwich City         2-0 (Trossard 68, Duffy 84)
Aston Villa - Liverpool         1-2 (Hassan 21 / Robertson 87, Mane 90+4)
Manchester City - Southampton   2-1 (Aguero 70, Walker 86 / Ward-Prowse 13)
West Ham - Newcastle United     2-3 (Balbuena 74, Snodgrass 90 / Clark 16, Fernandez 22, Shelvey 51)
Arsenal - Wolverhampton         1-1 (Aubameyang 21 / Jimenez 76)
Watford - Chelsea               1-2 (Delofeu 80-11m / Abraham 5, Pulisic 55