LeBron i Lakersi slavili u Dallasu, Mavsi ljuti na suce

LeBron James je postigao 39 koševa uz 16 asistencija i 12 skokova, a Los Angeles Lakersi su na gostovanju u Dallasu slavili 119:110 u produžetku te tako stigli do četvrte uzastopne pobjede i izbili na vrh Zapadne konferencije s učinkom 4-1.

Ponajbolji europski košarkaš 20-godišnji Luka Dončić je s 31 košem, 15 asistencija i 13 skokova ostvario svoj deseti 'triple-double' u NBA ligi, ali je nakon utakmice bio ogorčen na suđenje.

- Pitao sam suce kako je moguće da me udare po glavi i da to nije prekršaj. No, trebao sam se koncentrirati na igru, a ne pričati sa sucima, zaključio je 20-godišnji slovenski košarkaš koji je nakon sudara s Dwightom Howardom završio na šivanju glave i dvaput prošao protokol zbog sumnje na potres mozga.

- Sve je bilo u redu. Malo me zaboljela glava, ali nije bilo šanse da propustim produžetak, rekao je Dončić.

Howard je bio u centru zbivanja kod posljednjeg koša u osnovnom dijelu utakmice, koji je završio tricom Dannyja Greena za produžetak. No, prije nego što je LeBron James poslao loptu u kut prema Greenu, Howard je s obje ruke zadržao Setha Curryja i tako svom suigraču stvorio dovoljno prostora i vremena za prijem lopte, nakon čega je iskusni šuter odveo utakmicu u dodatnih pet minuta, u kojima su Lakersi nadigrali Mavse sa 16:7 i odnijeli pobjedu.

- Znao sam što će se dogoditi. Bio sam na putu da presječem to dodavanje, kad me (Howard) dohvatio, a sve se događalo ispred sudaca koji nisu ništa sudili, ogorčen je bio Seth Curry nakon dvoboja u kojemu je Dallas vodio i sa 15 koševa razlike, a na manje od 10 minuta prije kraja bio i na +10.

U pobjedničkoj momčadi Anthony Davis je ubacio 31 koš uz osam skokova, a Danny Green je postigao 14 poena. Kod Dallasa je uz Dončića Kristaps Porzingis ubacio 16, a Dwight Powell 14 koševa.

U Sacramentu je domaće navijače razveselio Harrison Barnes koji je 2.9 sekundi prije kraja dvoboja zabio pobjednički koš za Kingse u dvoboju protiv Utaha (102:101) u čijim redovima je vrlo dobru partiju pružio Bojan Bogdanović.

Lakersima društvo na vrhu Zapadne konferencije rade San Antonio Spursi koji su sa 127:110 slavili na gostovanju kod Golden Statea i tako došli do četvrte pobjede u prvih pet nastupa. Spursi su domaću momčad slomili u drugom poluvremenu. Patty Mills je za pobjednike postigao 31 koš za samo 22 minute na parketu. LaMarcus Aldridge je ubacio 22 poena, a Rudy Gay 16. Warriorse je predvodio D'Angelo Russell sa 30 koševa i osam asistencija.

Neočekivano neizvjesna bila je utakmica u TD Gardenu, gdje je favorizirani Boston na kraju sa 104:102 pobijedio New York Knickse zahvaljujući pobjedničkom košu Jaysona Tatuma 1.3 sekunde prije kraja. Tatumovoj dalekometnoj dvici prethodila je trica njegovog bivšeg suigrača Marcusa Morrisa za izjednačenje (102:102). Boston se četvrtom uzastopnom pobjedom pridružio Miamiju i Torontu s učinkom 4-1.

Kemba Walker je bio prvo ime Celticsa sa 33 koša, Tatum je ubacio 24, a Gordon Hayward 13 poena. Morris je sa 29 koševa predvodio Knickse, za koje je RJ Barrett završio sa 15, a Bobby Portis s 13 poena.

Veliku pobjedu u Barclays Centeru ostvarili su Brooklyn Netsi koji su svladali Houston 123:116 nadoknadivši 15 koševa zaostatka iz druge četvrtine. Taurean Prince je sa 27 koševa i 12 skokova bio najbolji igrač Netsa. Caris LeVert je postigao 25 poena, a Kyrie Irving je uz 22 koša imao 10 asistencija. James Harden je za 36 koševa potrošio 31 šut iz igre (10/31), a Russell Westbrook je ubacio 27 poena uz osam asistencija i sedam skokova. No, od igrača s klupe Rocketsi su dobili samo 19 koševa.

Milwaukee je s uvjerljivih 123:91 slavio na gostovanju kod Orlanda uz 29 koševa, 14 skokova i šest asistencija Giannisa Antetokounmpa. Bucksi su iskontrirali Magic te postigli čak 36 poena iz kontranapada, a domaća momčad samo dva. Eric Bledsoe je postigao 18, a Khris Middleton 16 koševa za pobjednike. Strijelce Orlanda predvodio je Evan Fournier sa 19 koševa, a Nikola Vučević je postigao 14.