WTA Finale: Pliškova zadnja polufinalistica, tri pobjede Svitoljine

Braniteljica prošlogodišnjeg naslova na WTA Finalu, završnom turniru osam najboljih tenisačica svijeta, Ukrajinka Eljina Svitoljina sa stopostotnim učinkom ušla je u polufinale, nakon što je u Shenzhenu svladala Amerikanku Sofiju Kenin sa 7:5, 7:6 (10) u dvoboju 3. kola u Ljubičastoj skupini.

Osma tenisačica svijeta trebala je dva sata i 10 minuta te šest meč-lopti kako bi slomila otpor 20-godišnje Amerikanke rođene u Moskvi, koja je u turnir ušla kao zamjena za ozlijeđenu Kanađanku Biancu Andreescu.

Kenin je servirala za set i u prvoj i drugoj dionici meča, a u drugom setu je propustila jednu set-loptu pri vodstvu 5:4 te još jednu u 'tie-breaku' (10-9).

Češka tenisačica Karolina Pliškova posljednja je izborila plasman u polufinale WTA Finala nakon što je svladala Rumunjku Simonu Halep sa 6:0, 2:6, 6:4.

Za Pliškovu je to bila tek četvrta pobjeda protiv Halep u njihovu 11. međusobnom dvoboju, kojom je nastavila niz uspješnih nastupa na završnom WTA turniru. Naime, 27-godišnja Čehinja će treću godinu zaredom igrati u polufinalu i u njemu će tražiti put prema svojem prvom finalu.

Od tog rezultata Pliškovu dijeli pobjednica Crvene skupine Australka Ashleigh Barty, dok će u drugom polufinalu braniteljica naslova Svitoljina zaigrati protiv Švicarke Belinde Bencic.