Granada propustila priliku za vodeće mjesto u La Ligi

U posljednjem susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Getafe je s 3:1 svladao Granadu koja je tako propustila priliku za odlazak na vodeću poziciju u La Ligi.

Vrh ljestvice drži Barcelona s 22 boda, jednim manje od Real Madrida, no ove momčadi imaju i susret manje. Njihov međusobni dvoboj u 10. kolu odgođen je zbog nereda u Kataloniji i prebačen je na 18. prosinca. Granada je ostala treća s 20 bodova.

Strijelci za Getafe bili su Angel (35), Arambarri (41) i Timor (88), a jedini pogodak za Granadu zabio je Antonio Puertas (74).

U ranije odigranim susretima Eibar je pobijedio Villarreal 2:1 postigavši pobjednički pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade, dok su Mallorca i Osasuna odigrali 2:2.

Eibaru je to tek treća pobjeda ove sezone, dok je Villarreal upisao četvrti poraz.
Domaćin je poveo u 62. minuti golom Kikea, izjednačio je Gerard Moreno u 88. minuti, a kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, ukazao se Fabian Orellana pogodivši u petoj minuti sudačke nadoknade.

U dvoboju Mallorce i Osasune domaćin je dvaput vodio, no Osasuna je uspjela izvući bod. Mallorca je oba gola zabila iz kaznenih udaraca, Junior Lago je u 21. minuti zabio 1:0, a Salva Sevilla u 75. minuti za 2:1, dok su strijelci za goste bili Cardona (69) i Ruben García (77). Za Mallorcu je cijeli susret odigrao Ante Budimir.