WTA Finale: Barty i Bencic uz Svitoljinu u polufinalu

Prva tenisačica svijeta Australka Ashleigh Barty plasirala se u polufinale WTA završnog Masters turnira u kineskom Shenzenu nakon što je u trećem kolu Crvene skupine sa 6-4, 6-2 pobijedila Čehinju Petru Kvitovu.

U meču koji je trajao sat i 30 minuta Barty nije izgubila nijedan svoj servis, a Kvitovoj ga je uzela triput, jednom u prvom setu i dvaput u drugom.

U drugom susretu Crvene skupine švicarskoj tenisačici Belindi Bencic meč je predala Nizozemka Kiki Bertens nakon što je Bencic dobila prvi set sa 7-5 i povela 1-0 u drugom.

Bencic je s učinkom od dvije pobjede i jednim porazom zauzela drugo mjesto u skupini te se kao treća tenisačica, nakon Barty i Ukrajinke Eljine Svitoljine, plasirala u polufinale.

I Barty je natjecanje u skupini okončala s omjerom pobjeda i poraza 2-1, ali je osvojila prvo mjesto jer je u 1. kolu svladala Bencic u njihovu međusobnom susretu.

Bencic će u subotnjem polufinalu igrati protiv Svitoljine, a o posljednjoj polufinalistici i suparnici Barty u polufinalu u petak će u međusobnom ogledu odlučivati Rumunjka Simona Halep i Čehinja Karolina Pliškova.

Asheligh Barty (Aus) - Petra Kvitova (Češ) 6-4, 6-2
Belinda Benčič (Švi) - Kiki Bertens (Niz) 7-5, 1-0 - predaja