Drugi poraz splitskog Jadrana u Ligi prvaka

Vaterpolisti splitskog Jadrana u susretu 3. kola skupine A Lige prvaka poraženi su u Kazanju kod ruskog Sinteza 11:16 (3:4, 4:4, 2:5, 2:3).

Ključnom se pokazala treća četvrtina nakon koje je Sintez stigao do četiri gola prednosti (13:9). Početkom posljednje dionice vaterpolisti Jadrana smanjuju zaostatak na tri pogotka, ali ruska ekipa je na to odgovorila s dva gola, te je pet i pol minuta prije kraja stigla do nedostižne prednosti 15:10.

Kod Jadrana najbolji je bio Ivan Domagoj Zović sa četiri gola. Marin Delić zabio je tri, a Rino Burić dva pogotka. U redovima Sinteza, koji je došao do prvih bodova, istaknuli su se Nikolaj Lazarev, Aleksej Rižov-Alejničev i Stepan Andrjukov, koji su postigli po tri gola.

- Jako loša utakmica s naše strane. Nitko od igrača nije imao svoj dan. Da bismo pobijedili nekoga u Ligi prvaka moramo biti bolji i u obrani i u napadu. No, sezona ide dalje, idemo dignuti glavu i pokušati promijeniti loše stvari, izjavio je trener Jadrana Ivan Asić.

U ovoj skupini dubrovački Jug Adriatic osiguranje slavio je na svom bazenu protiv Spandaua 12:7, a u srijedu će zagrebačka Mladost na svom bazenu u 3. kolu skupine B igrati protiv talijanskog Pro Recca, koji je najveći favorit za osvajanje naslova u Ligi prvaka.