Dinamo svladao Osijek i vratio se na vrh ljestvice

U posljednjem dvoboju 13. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Osijek s 1-0 (1-0) i vratili se na vrh ljestvice.

Dinamo je rutinirano slavio protiv Osijeka na Maksimiru golom Kadziora u 42. minuti.

U prvom dijelu Dinamo je propustio dvije velike prilike, ali su udarci Petkovića u 11. i Oršića u 35. minuti završili pored vratnice. Ipak, u 42. minuti nakon brzo izvedenog auta "zaspala" je cijela obrana Osijeka. Petković je proigrao Poljaka Damiana Kadziora koji pogađa za vodstvo Dinama. Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s 20-tak metara pogodio vratnicu.

U zadnjim trenucima susreta igrač Osijeka Špoljarić je imao priliku za izjednačenje, no njegov udarac iz velike blizine obranio je Livaković.

Dinamo ima 28 bodova, bod više od Hajduka, no Modri su odigrali utakmicu manje. Treća je Rijeka s 22 boda, te kao i Dinamo ima susret manje od Hajduka.

Osijek je ostao na četvrtome mjestu s 20 bodova, no na samo bod zaostatka je peta Lokomotiva, koja je u prvom današnjem dvoboju u Puli pobijedila Istru 1961 s 2-0