Borussia M'gladbach preuzela vodstvo, remi Wolfsburga

U posljednjem susretu devetog kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Mönchengladbach je pobijedila Eintracht s 4-2 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i niz prilika na obje strane.

Golove za Borussiju zabili su Marcus Thuram (28), Oscar Wendt (45+2), Nico Elvedi (75) i Denis Zakaria (85), dok su strijelci za goste iz Frankfurta bili Danny da Costa (59) i Martin Hinteregger (79).

U ranije odigranom susretu Wolfsburg i Augsburg su odigrali 0-0. Bila je to utakmica s mnogo prilika na obje strane, ali se napadači nisu proslavili.

Domaćin je u 85. minuti uspio zabiti pogodaka, a strijelac je bio Joao Victor, no sudac Tobias Stieler je poništio pogodak nakon pregleda VAR-om.

Za Wolfsburg je do 71. minute igrao Josip Brekalo, dok je Tin Jedvaj igrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Borussija Moenchengladbach s 19 bodova, Bayern je drugi s 18 bodova, dok Freiburg i Wolfsburg imaju po 17 bodova. Borussija iz Dortmunda je pet sa 16 bodova.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang drže Augsburg sa sedam i Paderborn s četiri boda.

Wolfsburg - Augsburg  0-0
Borussia M'gladbach - Eintracht 4-2 (Thuram 28, Wendt 45+2, Elvedi 75, Zakaria 85)