Granada na vrhu, povratnik u Primeru ispred velikana

Nogometaši Granade preuzeli su vrh Primere domaćom pobjedom u 10. kolu nad Betisom s 1-0.

Malena momčad iz Andaluzije došla je do minimalne pobjede golom Alvara Vadilla u 61. minuti, što je četvrta uzastopna pobjeda Granade, koja vodi s 20 bodova, bodom više od Atletica i Barcelone, koja ima utakmicu manje.

Granada se nakon dvije godine ove sezone vratila u Primeru, a već sada imaju jednak broj bodova kao u sezoni 2016./17.

Ove godine su potrošili "čak" 7 milijuna eura na pojačanje, a momčad vrijedi ukupno 35 milijuna eura, dok Barcelona vrijedi 671 milijun.

U drugoj utakmici dana Real Sociedad je u gostima slavio protiv Celte s 1-0 i probili se na treće mjesto s 19 bodova.

U zadnjem dvoboju 10. kola Osasuna je u Pamploni pobijedila Valenciju s 3-1. Poveli su "šišmiši" u 14. minuti preko Rodriga, no isti igrač je zaradio isključenje 15 minuta poslije, što se pokazalo kobnim za Valenciju. Osasuna je iskoristila brojčanu prednost i golovima Oiera (35) i Rubena Garcie (48) došla do preokreta. U 80. minuti Pervis Estupinan je povećao na konačnih 3-1.

Vodi Granada s 20 bodova ispred Barcelone, Real Sociedada, Atletica i Seville koji imaju po 19 bodova, Osasuna je deveta s 14 bodova, a Valencia 11. s 13 bodova.