LP: Leipzig bolji od Zenita, Chelsea slavio u Amsterdamu

U prvom susretu trećeg kola G skupine nogometne Lige prvaka RB Leipzig je pobijedio Zenit sa 2:1, dok je u susretu skupine H Chelsea slavio u Amsterdamu protiv Ajaxa sa 1:0.

U prvom susretu H skupine Chelsea je u Amsterdamu pobijedio Ajax sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Michy Batshuayi u 86. minuti.

Bila je to skromna predstava s vrlo malo pravih prilika. Ajax je bio bliži pobjedi, no tri boda odlaze u London.

Domaćin je u 37. minuti uspio zabiti pogodak, no sudac Hategan je nakon 'asistencije 'VAR-a dosudio zaleđe u kojem je milimetarski bio Promes. Korak do vodstva Ajax je bio i u 59. minuti no Alvarez je nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu.

Odluka je pala u 86. minuti kada je Batshuayi jednu povratnu loptu zakucao pod gredu. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za 'Bluese'.

Premda je Zenit vodio na poluvremenu, njemački sastav je u nastavku susreta okrenuo rezultat izborivši važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala.

Rusi su poveli u 25. minuti lijepim udarcem Jaroslava Rakitskog sa 20 metara, no Leipzig je u nastavku susreta bio bolji i zasluženo je stigao do nova tri boda.

Domaćin je izjednačio u 49. minuti preko Konrada Laimera na asistenciju Marcela Sabitzera koji je deset minuta kasnije fantastičnim golom okrenuo rezultat. Do kraja susreta Leipzig je bio bliži trećem golu, nego Rusi izjednačenju.

U drugom susretu Lille i Valencija su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 64. minuti golom Denisa Čeriševa, a izjednačio je Ikone u petoj minuti nadoknade.

Domagoj Bradarić nije nastupio za francuski sastav.

Londonski sastav je ovom pobjedom dostigao Ajax i sada oba sastava imaju po šest bodova. Valencia ima četiri, a Lille jedan bod.

SKUPINA E:

Genk - Liverpool     1-4 (Odey 88 / Oxlade-Chamberlain 2, 57, Mane 78, Salah 87)

SKUPINA F:
Slavia Prag - Barcelona   1-2 (Boril 50 / Messi 4, Suarez 57)
Inter - Borussia Dortmund 2-0 (Martinez 22, Candreva 89)
LJESTVICA:
1. Barcelona          3  2  1  0  4-2  7
2. Inter              3  1  1  1  4-2  4
3. Borussia Dortmund  3  1  1  1  2-2  4
4. Slavia Prag        3  0  1  2  2-5  1

SKUPINA G:
RB Leipzig - Zenit  2-1 (Laimer 49, Sabitzer 59 / Rakitskij 25).
Benfica - Lyon      2-1 (Rafa Silva 4, Pizzi 86 / Depay 70)

Ajax - Chelsea     0-1 (Batshuayi 86)
Lille - Valencia   1-1 (Ikone 90+5 / Čerišev 63)

SKUPINA A
Club Brugge - PSG         0-5 (Icardi 7, 63, Mbappe 61, 79, 83)
Galatasaray - Real Madrid 0-1 (Kroos 18)
LJESTVICA:
1. PSG                3  3  0  0  9-0  9
2. Real Madrid        3  1  1  1  3-5  4
3. Brugge             3  0  2  1  2-7  2
4. Galatasaray        3  0  1  2  0-2  1

Skupina B:
Tottenham - Crvena zvezda 5-0 (Kane 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57)
Olympiakos - Bayern       2-3 (El Arabi 23, Guilherme 79 / Lewandowski 34, 62, Tolisso 75)
LJESTVICA:
1. Bayern             3  3  0  0 13-4  9
2. Tottenham          3  1  1  1  9-9  4
3. Crvena zvezda      3  1  0  2  3-9  3
4. Olympiacos         3  0  1  2  5-8  1

Skupina C:
Šahtar  - DINAMO ZAGREB    2-2 (Konopljanka 16, Dodo 75 / OLMO 25, ORŠIĆ 60-11m)
Manchester City - Atalanta 5-1 (Aguero 34, 38-11m, Sterling 58, 64, 69//Malinovski 28-11m)