Slavlje Marseillea, Ćaleta-Car uzdrmao vratnicu

U posljednjem susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Strasbourg 2:0 prekinuvši niz od četiri utakmice bez slavlja.

Marseille je ostvario pobjedu nakon više od mjesec dana posta. Sredinom rujna momčad sa stadiona Velodrome slavila je protiv Monaca (4:3), a potom nanizala četiri kola bez trijumfa. Crnu seriju Marseille je prekinuo protiv Strasbourga, a golove su zabili Boubacar Kamara u 3. minuti, te Kevin Strootman iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Za Marseille je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car, a u 20. minuti bio je vrlo blizu pogotka, no njegov udarac je završio u okviru gola.

Monaco je pobijedio Rennes 3:2 postigavši pobjednički pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade, a junak je bio Wissam Ben Yedder kojemu je to bio drugi gol na utakmici.

Momčad iz Kneževine je povela u 3. minuti preko Ben Yeddera kojemu je odlično asistirao Islam Slimani. Rennes je izjednačio već u 12. minuti golom Faita Maouasse, a na otvaranju drugog dijela Adrien Hunou je doveo goste u vodstvo. Slimanui je u 56. izjednačio, a kada se već činilo kako će završiti bez pobjednika, Yedder je u trećoj minuti nadoknade donio pobjedu Monacu.

Tri boda golom u sudačkoj nadoknadi osvojio je i St Etienne pobijedivši na gostovanju Bordeaux 1:0. Gol odluke zabio je Denis Bouanga iz kaznenog udarca. Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Na ljestvici vodi PSG sa 24 boda, Nantes je drugi sa 19 bodova, dok je na trećem mjestu Reims sa 17 bodova. Marseille se probio na četvrto mjesto sa 16 bodova koliko ima i Angers na petoj poziciji. Monaco je s tri važna boda došao do daha i udaljio se iz zone ispadanja. Trenutačno drži 14. mjesto sa 12 bodova. Zadnja dva mjesta drže Strabourg i Dijon sa po devet bodova.

Marseille - Strasbourg 2-0 (Kamara 3, Strootman 90+3-11m)
Monaco - Rennes 3-2 (Ben Yedder 3, 90+3, Slimani 56 / Maouassa 12, Hunou 48)
Bordeaux - St Etienne 0-1 (Bouanga 90+3-11m)