Ronaldo i Pjanić za pobjedu Juventusa nad Bolognom

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola talijanske Serie A Juventus je u Torinu svladao Bolognu 2:1 i zadržat će se na vrhu ljestvice.

Vodeći pogodak za Juve postigao je Cristiano Ronaldo u 19. minuti. Bologna je izjednačila u 26. minuti preciznim udarcem Danila. Pobjedu momčadi Maurizija Sarrija donio je Miralem Pjanić, koji je u 54. minuti sretno došao do lopte u kaznenom prostoru gostiju i s 13 metara svladao gostujućeg vratara Skorupskog.

Napoli je s 2:0 bio bolji od Verone, a strijelac oba pogotka bio je poljski napadač Arkadiusz Milik (37, 67).

Nogometaši Atalante, koji se nalaze u istoj skupini Lige prvaka s hrvatskim predstavnikom Dinamom, odigrali su 3:3 u Rimu kod Lazija iako su nakon prvog poluvremena vodili 3:0.

Juventus je u vodstvu sa 22 boda. Drugoplasirani Inter ima 18 bodova i utakmicu manje. Treća je Atalanta sa 17 bodova, a četvrti Napoli ima 16 bodova. Bologna je sa devet bodova na 12. mjestu.

U nedjelju je na rasporedu šest od preostalih sedam utakmica 8. kola, a sastaju se: Sassuolo - Inter (12.30), Cagliari - SPAL, Sampdoria - Roma, Udinese - Torino (15.00), Parma - Genoa (18.00) i Milan - Lecce (20.45). U ponedjeljak (20.45) će kolo zaključiti Brescia i Fiorentina.

Serie A - 8. kolo:

Juventus - Bologna 2-1 (C. Ronaldo 19, Pjanić 54 / Danilo 26)
Napoli - Verona 2-0 (Milik 37, 67)
Lazio - Atalanta 3-3 (Immobile 69-11m, 90+2-11m, Correa 70 / Muriel 23, 28, Gomez 37)