Hrvatskoj dvanaest odličja s 19. Croatia opena

Hrvatski natjecatelji u seniorskoj konkurenciji osvojili su ukupno dvanaest odličja na 19. Croatia openu koji je u nedjelju kasno navečer završio u sportskoj dvorani na Zametu u Rijeci.

Zlato su osvojili Sadea Bećirović (-68 kg), Maša Vidić (+68 kg), Dino Povrženić (-60 kg) i Boran Berak (-67 kg). Srebrno odličje u vlasništvu je osječkog "Essekera" u ekipnim katama, te u borbama - Jelene Pehar (-50 kg) i Anamarije Križan (+68 kg).

Osvajači brončane medalje su Rab-Enpi u ekipnim katama, te naši predstavnici u borbama - Ines Grdenić (-50 kg), Lucija Čatlak (-61 kg), Leon Marciuš (-84 kg) i Karlo Raguž (+84 kg).

U svim dobnim kategorijama ukupno je u tri natjecateljska dana sudjelovalo 1556 natjecatelja iz 269 klubova i 25 zemalja.

Istodobno, dio hrvatskih reprezentativaca nastupio je na turniru Svjetske karate lige u Moskvi. Stjepan Štimac (-67 kg) natjecanje je završio u repasažu izgubivši od Ukrajinca Hnata Paka s 5-0, a Ivan Kvesić (-84 kg), te Enes Garibović i Ivan Martinac (-75 kg) ispali su u osmini finala.

Sudjelovala su 642 natjecatelja iz 85 zemalja.