Istra iznenadila Hajduk, Splićanima samo bod iz Pule

U posljednjem susretu 10. kola Prve HNL Istra 1961 i Hajduk su u Puli odigrali 1-1 (1-0). Jedini je to susret u ovom kolu u kojem gosti nisu uzeli sva tri boda.

Burić razočaran i ljut nakon remija u Puli: Ovo je nedovoljno

U ne previše atraktivnom dvoboju na pulskom stadionu Aldo Drosina, Hajduk se zadržao na vrhu ljestvice, ali je propustio priliku za sedmu ovosezonsku pobjedu. Splićani su poveli u 34. minuti kad je Mijo Caktaš s ruba kaznenog prostora preciznim i snažnim udarcem pogodio donji lijevi kut Istrinih vrata.

Domaća momčad je strpljivo čekala svoju priliku za izjednačenje i dočekala je u 79. minuti. Mario Ćuže prošao je po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a na loptu je natrčao crnogorski reprezentativac Stefan Lončar i s ruba kaznenog prostora poslao loptu u lijevi gornji kut.

Samo dvije minute poslije Puljani su mogli i povesti, ali je vratar Posavec odlično reagirao, obranio udarac Ćužea s četiri metra i tako vjerojatno donio bod Hajduku.

Gorica je u prvom nedjeljnom susretu slavila u Zaprešiću kod Intera s 2-0.

Vodeći Hajduk ima 20 bodova iz 10 nastupa, dok drugoplasirani Dinamo ima 19 bodova i utakmicu manje. Trećeplasirana Rijeka također ima utakmicu manje i 18 bodova. Četvrti je Osijek sa 16 bodova, Gorica je s 15 bodova na petom mjestu, a šesta je Lokomotiva s 14. Sedmi Slaven Belupo ima 10, a osma je Istra 1961 s devet bodova. Deveti je Varaždin sa sedam, a na začelju Inter sa šest bodova.