Gorica s igračem manje do pobjede u Zaprešiću

Nogometaši Gorice ostvarili su četvrtu ovosezonsku pobjedu svladavši Inter s 2-0 (1-0) na gostovanju u Zaprešiću u utakmici 10. kola Prve HNL.

Istra 1961 i Hajduk u posljednjem su susretu kola odigrali 1-1.

U 32. minuti vodeći pogodak za Goricu postigao je Marijan Čabraja. Prošlogodišnji najbolji strijelac Gorice Lukasz Zwolinski u 57. minuti je povećao prednost gostiju na, poslije će se pokazati, konačnih 2-0. Bio je to prvi pogodak Zwolinskog u novoj sezoni HNL-a.

Gosti su od 53. minute imali igrača manje nakon što je Mario Marina dobio drugi žuti karton.

Vodeći Hajduk ima 20 bodova iz 10 nastupa, dok drugoplasirani Dinamo ima 19 bodova i utakmicu manje. Trećeplasirana Rijeka također ima utakmicu manje i 18 bodova. Četvrti je Osijek sa 16 bodova, Gorica je s 15 bodova na petom mjestu, a šesta je Lokomotiva s 14. Sedmi Slaven Belupo ima 10, a osma je Istra 1961 s devet bodova. Deveti je Varaždin sa sedam, a na začelju Inter sa šest bodova.