De Minaur i Carreno-Busta osvojili naslove u Kini

Australski 20-godišnji tenisač Alex de Minaur osvojio je treći naslov u karijeri pobijedivši u nedjeljnom finalu ATP turnira u kineskom Zhuhaiju Francuza Adriana Mannarina sa 7-6 (4), 6-4.

De Minaur je u svom petom finalu ukupno, a trećem u ovoj godini, osvojio treći trofej, nakon što je prethodno bio najbolji na turnirima u Sydneyu i Atlanti. Na putu do trijumfa Australac je u 2. kolu bio bolji od Britanca Andyja Murraya, a u četvrtfinalu je u tri seta nadigrao najboljeg hrvatskog tenisača Bornu Ćorića.

Za naslov u Zhuhaiju De Minaur je osvojio 250 bodova i 160.550 američkih dolara. Mannarino je za plasman u osmi finale (1-7) zaradio 150 bodova i 86.810 dolara.

Španjolski tenisač Pablo Carreno-Busta (ATP 63.) pobjednik je ATP turnira u kineskom Chengduu. U finalu je svladao Kazahstanca Aleksandra Bublika (ATP 71.) sa 6-7 (5), 6-4, 7-6 (3).

To je Španjolčev četvrti osvojeni turnir u karijeri i prvi nakon dvije godine. Bublik je izgubio i drugi ATP finale i još čeka na prvi naslov.