Senzacija na Parku prinčeva

U susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Reims je na Parku prinčeva pobijedio prvaka PSG sa 2:0 upisavši prvu pobjedu u Parizu nakon skoro 44 godine.

Reims je poveo u 29. minuti golom Hassanea Kamare. Ubacio je Marshall Munetsi, a Kamara sjajno skočio i glavom zabio za vodstvo gostiju. Senzacionalnu pobjedu Reimsa potvrdio je Boulaye Dia golom u sudačkoj nadoknadi.

Reims je dobio PSG i prošle sezone, ali kod kuće sa 3:1, no zadnju pobjedu na Parku prinčeva ostvario je u prosincu 1975.

Angers je gostujućom pobjedom 2:0 kod Toulousea skočio na drugo mjesto. Gosti su stigli do bodova u posljednjim trenucima susreta, a oba gola zabio je Rachid Alioui (88, 90+5). Za goste je cijeli susret odigrao Mateo Pavlivić.

Identičnim rezultatom doprvak Lille je slavio protiv Strasbourga. Najbolji igrač utakmice bio je Victor Osimhen koji je 43. minuti zabio za 1:0, a u 64. asistirao Loicu Remyju za 2:0. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Lyon je nastavio s očajnim rezultatima odigravši 2:2 na gostovanju kod Bresta. Lavovi su otvorili prvenstvo s dvije pobjede, a potom nanizali pet susreta bez slavlja.

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali se Brest oba puta sjajno vratio. Oba gola za Brest zabio je Yoann Court (29, 85), a za goste su bili strijelci Moussa Dembele (28) i Gnaly Cornet (69).

Bordeaux je na gostovanju pobijedio Amiens sa 3:1, a Toma Bašić nije nastupio za pobjednički sastav.

Domaćin je poveo u 2. minuti golom Stevena Mendoze, no Yacine Adli je do kraka poluvremena okrenuo rezultat golovima u 9. i 45. minuti. Pobjedu gostiju potvrdio je Samuel Kalu u 73. minuti.

Toma Bašić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa 15 bodova, koliko ima i Angers na drugom mjestu, a zatim slijede Lille i Nantes sa po 13 bodova.

PSG - Reims         0-2 (Kamara 29, Dia 90+4)
Brest - Lyon         2-2 (Court 29, 85 / Dembele 28, Cornet 69)
Amiens - Bordeaux   1-3 (Mendoza 2 / Adli 9, 45, Kalu 73)
St Etienne - Metz    0-1 (Diallo 18)
Nantes - Rennes     1-0 (Toure 77-11m)
Lille - Strasbourg    2-0 (Osimhen 43, Remy 64)
Montpellier - Nimes 1-0 (Souqvet 31)
Toulouse - Angers   0-2 (Alioui 88, 90+5)