SP biciklista: Rohan Dennis uvjerljivo obranio naslov na kronometru

Australski 29-godišnji biciklist Rohan Dennis obranio je naslov svjetskog prvaka u utrci na kronometar uvjerljivo pobijedivši na stazi dugoj 54 kilometra u engleskom Yorkshireu, s prednošću većom od jedne minute u odnosu na najbližeg pratitelja.

Dennisu je trebao jedan sat, pet minuta, pet sekundi i 35 stotinki za svladavanje prilično ravne trase, na kojoj nije bilo zahtjevnijih uspona.

Svjetsko srebro osvojio je aktualni europski prvak na kronometar, 19-godišnji Belgijac Remco Evenepoel, koji je za pobjednikom zaostao 1:08.93 minute, a brončano odličje pripalo je Talijanu Filippu Ganni (1:55.00). Unutar dvije minute zaostatka za Dennisom bio je još samo četvrtoplasirani Novozelanđanin Patrick Bevin (1:57.16).

Nedavni pobjednik španjolske Vuelte, posljednje ovosezonske Grand Tour utrke, Slovenac Primož Roglič, osvojio je 12. mjesto zaostavši za pobjednikom tri minute (3:00.14).

Svjetsko prvenstvo se nastavlja sutra cestovnim utrkama, a prvi će se za medalje boriti juniori. U petak su na rasporedu utrke juniorki i biciklista do 23 godine, subota je rezervirana za seniorke, a prvenstvo završava nedjeljnom utrkom seniora za naslov svjetskog prvaka. Naslov osvojen prošle godine u Innsbrucku brani Španjolac Alejandro Valverde.