Napoli uvjerljiv, Atalanta remizirala s Fiorentinom

U nedjelju je kompletirano 4. kolo talijanskog nogometnog prvenstva.

Napoli je bio uvjerljiv sa 4:1 na gostovanju kod Leccea, a pogotke su postigli Llorente (28, 82), Insigne (40-11m) i Fabian (52), dok je za domaće pogodio Mancosu (61-11m).

Roma je u 4. kolu stigla do dramatične pobjede od 2:1 na gostovanju kod Bologne pogotkom Edina Džeke u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Roma je povela iz slobodnog udarca koji je početkom drugog poluvremena izveo Kolarov (48). Ubrzo je iz kaznenog udarca izjednačio Sansone (54-11m), da bi Džeko (90+4) glavom proslijedio centaršut Pellegrinija u mrežu za veliko slavlje Rome.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini C nogometne Lige prvaka, Atalanta, kao domaćin u Parmi je odigrala 2:2 s Fiorentinom.

Gosti iz Firence su sve do same završnice utakmice vodili 2:0 golovima Chiese (24) i Riberyja (65), ali Atalanta je uspjela spasiti bod preko Iličića (84) i Castagnea (90+5).

Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za Atalantu te mu je u prvoj minuti sudačke nadoknade poništen pogodak jer je do njega lopta došla nakon što je De Roon igrao rukom, dok je Milan Badelj odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu.

Prije četiri dana Dinamo je u Zagrebu svladao Atalantu 4:0, a ova dva sastava susrest će se i u Milanu 26. studenoga. U skupini C Lige prvaka još su i Manchester City te Šahtar iz Donjecka.

REZULTATI 4. KOLA SERIE A:

Petak:
Cagliari - Genoa 3-1 (Simeone 46, Zapata 84-ag, Joao Pedro 87 / Kouame 83)

Subota:
Udinese - Brescia 0-1 (Romulo 57)
Juventus - Verona 2-1 (Ramsey 31, Cristiano Ronaldo 49-11m / Veloso 20)
Milan - Inter 0-2 (Brozović 49, Lukaku 78)

Nedjelja:
Sassuolo - SPAL 3-0 (Caputo 26, 45+2, Duncan 47)
Sampdoria - Torino 1-0 (Gabbiadini 56)
Lecce - Napoli 1-4 (Mancosu 61-11m / Llorente 28, 82, Insigne 40-11m, Fabian 52)
Bologna - Roma 1-2 (Sansone 54-11m / Kolarov 48, Džeko 90+4)
Atalanta - Fiorentina 2-2 (Iličić 84, Castagne 90+5 / Chiesa 24, Ribery 65)
Lazio - Parma 2-0 (Immobile 8, Marušić 67)