Ani Đerek srebro i bronca na Svjetskom kupu u Portugalu

Jedna od najboljih hrvatskih gimnastičarki, olimpijka Ana Đerek osvojila je srebro i broncu na natjecanju Svjetskog kupa u Guimaraesu u Portugalu.

Splićanka Ana Đerek u finalu grede za svoju je vježbu zaradila ocjenu 12.400 zauzevši izvrsno drugo mjesto. Bolja od nje bila je samo domaća predstavnica Ana Filipa Martins.

Na parteru, svojoj "jačoj" disciplini, Đerek je završila kao trećeplasirana (12.600), no i to joj je bilo dovoljno da po završetku ovog turnira ponese titulu ukupne pobjednice partera FIG World Challenge Cupa 2019.

Druga hrvatska predstavnica u finalu ove sprave, Karlovčanka Petra Furač nastup je završila na osmom mjestu (11.000).

Anu za samo tjedan dana očekuje odlazak na Svjetsko prvenstsvo u Stuttgartu, gdje će biti jedina predstavnica hrvatske ženske sportske gimnastike.