Sevilla se probila na prvo mjesto španjolskog prvenstva

Sevilla je u 4. kolu Primere u gostima dobila Alavés s 1-0 te se probila na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Pobjednički gol postigao je Joan Jordán u 37. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara.

Celta Vigo je nakon 29 minuta ostala s dva igrača manje i nogometaši Granade su to iskoristili te slavili s 2-0. U 11. minuti isključen je stoper Jorge, a u 29. veznjak Francisco Beltran. Pogotke za goste postigli su German Sanchez (45+6) i Yangel Herrera (54).

Valladolid i Osasuna su odigrali 1-1. Poveli su domaćini preko Herviasa (65), a izjednačio je Ibanez (81).

U posljednjem nedjeljnom susretu Primere Betis i Getafe su odigrali 1-1. Jaime Mata je u 15. minuti doveo Getafe u vodstvo, a 11 minuta poslije je isključen domaći igrač Carvalho. Iako s igračem manje, domaći su izjednačili u 73. minuti golom Joaquina iz kaznenog udarca.

Vodi Sevilla (10) ispred Atletica (9) i Reala (8).