EP: Hrvatske odbojkašice s Turskom za četvrtfinale

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u osmini finala Europskog prvenstva igrat će u nedjelju u Ankari protiv jednog od domaćina EP-a, Turske.

Hrvatska je natjecanje u skupini C u Budimpešti završila na trećoj poziciji s tri pobjede i dva poraza, iza Nizozemske koja je završila na prvoj poziciji s omjerom 5-0 i Azerbajdžana koji je zauzeo drugo mjesto sa 4-1, dok je Turska u skupini A u Ankari završila na drugom mjestu (4-1) iza Srbije kojoj je pripalo prvo mjesto sa svih pet pobjeda.

U posljednjem susretu skupine A, izravnom dvoboju za prvo mjesto u četvrtak su  braniteljice naslova europskih prvakinja Srpkinje svladale Turkinje 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:22).

Ranije u četvrtak Azerbajdžan je u Budimpešti bio bolji od Rumunjske 3:0 (25:15, 25:14, 25:21) i tako zauzeo drugo mjesto, a Hrvatsku poslao na težeg suparnika u osmini finala.

Rezultati susreta posljednjeg dana razigravanja po skupinama Europskog prvenstva za odbojkašice:

Skupina A (Ankara):
Bugarska - Finska 3-0 (25-14, 25-21, 25-19)
Turska - Srbija 1-3 (25-23, 19-25, 22-25, 22-25)
TABLICA:
Srbija 5 5 0 15- 3 15
Turska 5 4 1 13- 6 11
Bugarska 5 2 3 10- 9 7
Grčka 5 2 3 6-10 6
Finska 5 1 3 6-13 4
Francuska 5 1 4 5-14 2

Skupina B (Lodz):
Portugal - Ukrajina 0-3 (22-25, 15-25, 20-25)
Poljska - Italija 3-2 (25-14, 19-25, 13-25, 25-21, 15-12)
TABLICA:
Italija 5 4 1 14- 3 13
Poljska 5 4 1 14- 6 12
Belgija 5 4 1 12- 6 11
Slovenija 5 2 3 6-11 5
Ukrajina 5 1 4 6-12 4
Portugal 5 0 5 1-15 0

Skupina C (Budimpešta):
Rumunjska - Azerbajdžan 0-3 (15-25, 14-25, 21-25)
Mađarska - Nizozemska 0-3 (17-25, 13-25, 15-25)
TABLICA:
Nizozemska 5 5 0 15- 0 15
Azerbajdžan 5 4 1 12- 7 10
HRVATSKA 5 3 2 11- 8 10
Rumunjska 5 2 3 7-11 6
Mađarska 5 1 4 4-12 3
Estonija 5 0 5 4-15 1

Skupina D (Bratislava):
Slovačka - Rusija 0-3 (14-25, 9-25, 12-25)
Švicarska - Bjelorusija 3-1 (19-25, 25-18, 29-27, 25-21)
TABLICA:
Njemačka 5 5 0 15- 4 14
Rusija 5 4 1 14- 3 13
Slovačka 5 3 2 10- 8 8
Španjolska 5 2 3 7-12 5
Švicarska 5 1 4 5-13 4
Bjelorusija 5 0 5 4-15 1

PAROVI OSMINE FINALA (1. rujna):
Njemačka - Slovenija
Slovačka - Italija
Srbija - Rumunjska
Azerbajdžan - Bugarska
Poljska - Španjolska
Rusija - Belgija
Turska - HRVATSKA
Nizozemska - Grčka