Dva gola Griezmanna u pobjedi Barcelone, Rakitić ostao na klupi

Bez ozlijeđenih Lea Messija i Luisa Suareza, te s Ivanom Rakitićem na klupi nogometaši Barcelone, koji su u prvom kolu izgubili 0:1 od Athletica u Bilbaou, u nedjelju su na Camp Nou svladali Betis 5:2. Dvostruki strijelac za Barcu bio je ovoljetno pojačanje Antoine Griezmann.

Nakon početnog šoka na Camp Nou u 15. minuti kada je Betis poveo preko Nabila Fekira, uslijedio je preokret katalonske momčadi u Griezmannovoj režiji. Zabio je u 41. i 50. minuti za vodstvo Barce 2:1. Carles Perez šest minuta poslije povisuje na 3:1, Jordi Alba u 60. postiže gol za 4:1, a u 77. minuti strijelac za domaćine bio je i Arturo Vidal. Drugi pogodak za Betis zabio je Loren Moron u 79. minuti.

Mallorca, za koju je do 71. minute igrao hrvatski napadač Ante Budimir, u 2. kolu La Lige izgubila je na domaćem terenu od Real Sociedada 0:1, a jedini pogodak postigao je 20-godišnji Norvežanin Martin Odegaard (83).

Ante Budimir, bivši igrač Lokomotive i zaprešićkog Intera, dvaput je zaprijetio golu Real Sociedada. U 29. minuti njegov udarac je blokiran, a u 70. je bio neprecizan, lopta je prošla pored lijeve vratnice.

Alaves - Espanyol 0-0
Mallorca - Real Sociedad 0-1 (Martin Odegaard 83)
Leganes - Atletico Madrid 0-1 (Vitolo 71)
Barcelona - Betis 5-2 (Griezmann 41, 50, Perez 56, Alba 60, Vidal 77/ Fekir 15, Morón 79)