HNL: Lokomotiva slavila u Zaprešiću, remi Gorice i Istre 1961

U 6. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva Lokomotiva je slavila 2:1 u gostima kod Intera, dok su Gorica i Istra odigrali 1:1.

Susret u Zaprešiću u nedjelju je nastavljen od 39. minute, nakon što je u subotu navečer bio prekinut zbog nestanka električne energije.

Lokomotiva je povela malo nakon što je dvoboj nastavljen preko Lirima Kastratija koji je u 45. minuti s vrha kaznenog prostora pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Intera Žige Freliha.

Inter je izjednačio u 68. minuti golom Ivana Mamuta koji je najbolje reagirao na odbijenu loptu nakon što je Ivo Grbić obranio udarac Borislava Coneva. Samo tri minute poslije Kastrati je prihvatio jedno okomito dodavanje u kaznenom prostoru domaćih, a njegov udarac je na putu prema vratima pogodio u prsa mladog domaćeg stopera Nikolu Soldu te je lopta završila mreži.

Preuzmite aplikaciju HRT Vijesti!

Iako su u samoj završnici ostali s igračem manje, nakon što im je u 88. minuti zbog drugog žutog kartona isključen branič Stipo Marković, gosti su uspjeli sačuvati pobjedu.

Bez pobjednika završio je dvoboj u Velikoj Gorici gdje su Gorica i Istra 1961 odigrali 1:1. Goste iz Pule u vodstvo je doveo njihov branič Petar Bosančić početkom dvoboja, već u 6. minuti, preciznim udarcem glavom nakon visokog skoka u domaćem kaznenom prostoru. Bod domaćinima donio je Jiloan Hamad u 48. minuti iskoristivši lijepo proigravanje Michala Maslowskog.