Liverpool nadigrao Arsenal, Crystal Palace šokirao Crvene vragove

U derbiju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je svladao Arsenal 3:1, dok je Crystal Palace iznenadio Manchester United pobjedom na Old Traffordu 2:1.

Liverpool je pobjedom protiv Topnika ostao jedina momčad sa stopostotnim učinkom nakon tri kola Premier lige.  Redsi su poveli u 41. minuti golom Joela Matipa, koji je nakon udarca iz kuta bio najviši pred vratima Arsenala.

U drugom poluvremenu Mohamed Salah je s dva pogotka riješio pitanje pobjednika. Prvo je iz kaznenog udarca u 49. minuti zabio za 2:0, a potom i u 59. za 3:0. Strijelac počasnog gola za Arsenal bio je Lucas Torreira u 85. minuti. Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

Nogometaši Crystal Palacea napravili su veliko iznenađenje u 3. kolu engleskog prvenstva pobjedom od 2:1 na gostovanju kod Manchester Uniteda na Old Traffordu.

To je prva pobjeda Palacea na Old Traffordu u prvenstvu nakon 30 godina, a do nje je sastav iz Londona stigao pogotkom Patricka Van Aanholta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli 1:0 preko Jordana Ayewa u 33. minuti, a za domaće je izjednačio Daniel James u 89. Crveni vragovi u 70. minuti nisu realizirali kazneni udarac, Marcus Rashford je s bijele točke pogodio vratnicu. To je drugo kolo zaredom u kojemu igrači Olea Gunnara Solskjaera nisu iskoristili 11-erac, u ponedjeljak je neprecizan bio Paul Pogba u remiju s Wolverhamptonom.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić bio asistent za pobjednički pogodak Chelseaja protiv Norwich Cityja.

Filip Benković nije konkurirao za nastup u momčadi Leicester Cityja u 2:1 gostujućoj pobjedi protiv Sheffield Uniteda.

Preuzmite aplikaciju HRT Vijesti!

REZULTATI 3. KOLA:

Petak:
Aston Villa - Everton 2:0 (Ferreira Da Silva 21, El-Ghazi 90+5)

Subota:
Norwich City - Chelsea 2:3 (Cantwell 6, Pukki 30 / Abraham 3, 68, Mount 17)
Watford - West Ham United 1:3 (Gray 17 / Noble 3-11m, Haller 64, 73)
Brighton and Hove Albion - Southampton 0:2 (Djenepo 55, Redmond 90+1)
Sheffield United - Leicester City 1:2 (McBurnie 62 / Vardy 38, Barnes 70)
Manchester United - Crystal Palace 1:2 (James 89 / J. Ayew 33, Van Aanholt 90+2)
Liverpool - Arsenal 3:1 (Matip 41, Salah 49-11m, 59 / Torreira 85)