Roma slavila nakon jedanaesteraca, Modrić asistirao

Nogometaši Real Madrida i Rome odigrali su prijateljsku utakmicu na stadionu Olimpico. Nakon prvih 90 minuta rezultat je bio 2:2 pa je pobjednik odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca, a uspješniji su bili domaćini s 5:4.

Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a poveli su Madriđani. Luka Modrić je u 16. minuti asistirao Marcelu, Brazilac je bio precizan za 1:0. Roma je izjednačila u 34. minuti golom Perottija. Samo pet minuta poslije novo vodstvo Reala, ovog je puta Marcelo asistirao, a Casemiro glavom poslao u mrežu. Samo što se krenulo s centra, domaćini su izjednačili. Edin Džeko je bio strijelac za 2:2.

Kod izvođenja jedanaesteraca u petoj seriji Spinazzola je bio precizan za Romu, no na drugoj je strani Marcelo pogodio prečku i domaćin je mogao početi slaviti.

Modrić je odigrao cijeli dvoboj, a osim asistencije kod prvog gola bio je siguran izvođač penala u četvrtoj seriji.

Dodajmo da je trener Madriđana Zinedine Zidane u momčad je vratio Garetha Balea koji je u igru ušao od 61. minute i bio jedan od najboljih igrača Reala.