Hajduk u Koprivnici izgubio prve bodove u novoj sezoni

U predzadnjoj utakmici 4. kola Prve HNL nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Hajduk s 2-1 (1-0), što su prvi izgubljeni bodovi Splićana u novoj sezoni hrvatskog prvenstva, a prva pobjeda Koprivničana nakon tri uzastopna poraza.

Strijelci za domaću momčadi bili su David Puclin u 37. minuti, nakon vrlo loše intervencije Hajdukova vratara Tomislava Duke, i Ivan Krstanović u 84. minuti iz kaznenog udarca. U završnici utakmice poraz Hajduka ublažio je Nigerijac Samuel Eduok pogotkom u šestoj minuti sučeva dodatka.

Dvoboj na Gradskom stadionu "Ivan Kušek Apaš" sudio je Marko Matoc iz Zaprešića koji je igračima podijelio dva crvena i čak 11 žutih kartona. Najprije je u 56. minuti isključen novi Hajdukov igrač Marin Jakoliš zbog udaranja laktom, nakon što je u igri proveo samo dvije minute. U 79. minuti drugi žuti karton dobio je igrač Slavena Bruno Bogojević.

Nakon Hajduka, prvi ovosezonski poraz upisala je i Rijeka koja je izgubila u Velikoj Gorici 0-2.

Tako je Dinamo unatoč samo jednom osvojenom bodu na gostovanju u Osijeku stvorio prednost pred najvećim konkurentima. Prošlogodišnji prvak vodeći je s 10 bodova iz četiri nastupa, drugoplasirani Hajduk i trećeplasirana Rijeka imaju po devet bodova, dok ih Gorica i Osijek imaju po sedam.