HNL: Čolak u sudačkoj nadoknadi srušio Lokomotivu

Rijeka je pogotkom Antonija-Mirka Čolaka u drugoj minuti sudačke nadoknade svladala Lokomotivu s 0:1 u dvoboju drugoga kola HNL-a odigranom na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu.

Bio je to pomalo dosadan susret u prvom poluvremenu, ali nastavak je bio dosta zanimljiviji. U 54. minuti Uzuni je bio sam na drugoj stativi, no obranio mu je Prskalo i spasio Rijeku od šoka. Pet minuta kasnije dvije prilike Rijeke u kratkom razmaku, prvo prijeti Čolak, a potom s 20-ak metara Murić, kojemu brani Grbić. U 61. minuti Lončar se probio po lijevoj strani i uposlio Halilovića, koji je varkom slomio Grbića, da bi njegov udarac glavom nekako na gol-crti zaustavio branič domaćina.

i kad je već izgledalo da će utakmica završiti bez golova, Acosty je ubacio s desne strane, a Čolak je pobjegao obrani Lokomotive i ipak osigurao tri boda Rijeci.

Ranije danas je do druge pobjede u prva dva kola stigao i Dinamo.

Posljednje dvije utakmice ovog kola na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Gorica i Osijek, te Varaždin i Hajduk.

Slaven Belupo - Dinamo 0-3 (Petković 4, Atiemwen 40, Moro 89)
Lokomotiva - Rijeka 0-1 (Čolak 90+2)