HNL: Gol i asistencija Petkovića za rutinsku pobjedu Dinama

U susretu 2. kola Prvog HNL-a prvak Dinamo je u Koprivnici bez većih poteškoća pobijedio Slaven Belupo s 3:0.

Šest postignutih golova i niti jedan primljeni te dvije pobjede u prva dva kola Dinamov su učinak na početku sezone, a ovo je Modrima deveta pobjeda nad Koprivničanima u zadnjih 10 susreta.

Domaćine je načeo Petković u četvrtoj minuti. Lijepo se snašao u kaznenom prostoru, okrenuo čuvara i poslao loptu u donji lijevi kut. U prvom kolu zabio je hrvatski reprezentativac i Lokomotivi. Dinamo je bio bolji, ali imao je sreće u 34. minuti, kada je Čanađija s 15 metara sjajno pucao, no lopta je prohujala malo pred okvira gola.

Šest minuta kasnije došla je kazna, Atiemwen je zabio nakon što mu je dodao Petković, do kojeg se lopta odbila nakon udarca Majera i obrane Filipovića. Konačnih 3:0 postavio je Nikola Moro u 89. minuti lijepim udarcem s ruba šesnaesterca.

Utakmicu je na stadionu Ivan Kušek Apaš sudio Marko Matoc iz Zaprešića.