SP, plivanje: Blašković 27. na 100 slobodno

Hrvatski plivač Bruno Blašković nije se uspio plasirati u polufinale discipline 100 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

Blašković je s vremenom 49.24 sekunde zauzeo 27. mjesto u kvalifikacijama, a u utrci je nastupilo čak 120 plivača. Taj rezultat je za 36 stotinki lošiji od njegovog osobnog rekorda koji je otplivao prije godinu dana na Europskom prvenstvu u Glasgowu.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Amerikanac Caeleb Dressel koji je dionicu isplivao za 47.32 sekundi. Dressel brani naslov svjetskog prvaka iz Budimpešte u ovoj disciplini, ali i u još dvije pojedinačne discipline - 50 m slobodno i 100 m leptir. Američki plivač u Gwangjuu je već osvojio dva zlata, na 50 m leptir te u štafeti 4x100 m slobodno.

U poslijepodnevnom programu (po lokalnom vremenu) na rasporedu je pet finalnih utrka. Prijenos iz Gwangjua pratite od 13 sati na Drugom programu HTV-a.