Ždrijeb Europske lige: Rijeka i Osijek saznali suparnike

Hrvatski predstavnici u Europskoj ligi Rijeka i Osijek doznali su imena mogućih protivnika u trećem pretkolu.

Rijeka će igrati protiv pobjednika između susreta škotskog Aberdeena i gruzijske Čihure, dok će Osijek igrati protiv Budućnosti ili ukrajinske Zoryje.

Međutim, Osječani će prvo morati pobijediti vrlo neugodni sofijski CSKA u drugom pretkolu.





Hrvatski klubovi su domaćini u prvim susretima koji su na rasporedu 8. kolovoza, a uzvrat je na rasporedu sedam dana kasnije.

I dok je za mnoge gruzijski sastav nepoznanica, Aberdeen je dobro poznato ime u Rijeci. U sezoni 2015./2016. škotski sastav je eliminirao Rijeku na prvoj stepenici slavivši na Kantridi 3:0, dok je u uzvratu bilo 2:2.

Utakmice drugog pretkola Europske lige igraju se 25. srpnja i 1. kolovoza, a treće pretkolo je 8. i 15 kolovoza, dok se 'playoff' igra 22. i 29. kolovoza.


Ždrijeb trećeg pretkola nogometne Europske lige:

 RIJEKA (HRV)
- Čihura (Gru) / Aberdeen (Ško)
 CSKA Sofija (Bug) / OSIJEK (HRV) - Budućnost (CG) / Zorja Luhansk (Ukr)
 Norrkoping (Šve) / Liepaja (Lat) - Hapoel Beer-Sheva (Izr) / Kairat Almaty (Kaz)
 Torino (Ita) / Debrecen (Mađ) - Shakhtjor Soligorsk (Blr) / Esbjerg (Dan)
 Royal Antwerp (Bel) - Viktoria Plzen (Češ) / Olympiacos (Grč)
 Austria Beč (Aut) - Shamrock Rovers (Irs) / Apollon Limassol (Cip)
 Feyenoord (Niz) - Gabala (Aze) / Dinamo Tbilisi (Gru)
 Lechia Gdansk (Polj) / Brøndby (Dan) - Braga (Por)
 Molde (Nor) / Čukarički (Srb) - Aris  (Grč) / AEL Limassol (Cip)
 Lokomotiv Plovdiv 1926 (Bug) / Spartak Trnava (Slk) - Strasbourg (Fra) / Maccabi Haifa (Izr)
 Thun (Švi) - Spartak Moskva (Rus)
 Alaškert (Arm) / FCSB (Rum)  - Mlada Boleslav (Češ) / Ordabasi Šimkent (Kaz)
 Pjunik (Arm) / Jablonec (Češ) - Wolverhampton Wanderers (Eng) / Crusaders (S.Ir)
 Midtjylland (Dan) - Rangers (Ško) / Progrès Niederkorn (Luk)
 Mariupol (Ukr) - AZ Alkmaar (Niz) / Hacken (Šve)
 AEK Larnaca (Cip) / Levski Sofia (Bug) - Gent (Bel) / Viitorul (Rum)
 Legia Varšava (Polj) / KuPS (Fin) - Dunajská Streda (Slk) / Atromitos (Grč)
 Haugesund (Nor) / Sturm Graz (Aut) - PSV (Niz) / Basel (ŠviI)
 Ventspils (Lat) / Gzira United (Mal) - Jeunesse Esch (Luk) / Vitoria SC (Por)
 Fehervar (Mađ) / Vaduz (Lih) - Flora Tallinn (Est) / Eintracht Frankfurt (Njem)
 Connah's Quay Nomads (Wal) / Partizan (Srb) - Malatyaspor (Tur) / Olimpija Ljubljana (Slo)
 Domžale (Slo) / Malmo (Šve) - Utrecht (Niz) / Zrinjski (BIH)
 Arsenal Tula (Rus) / Nefči (Aze) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (Izr)
 Luzern (Švi) / KI (FO) - Espanyol (Špa) / Stjarnan (Isl)
 Sparta Prag (Češ) - Trabzonspor (Tur)
 Honved (Mađ) / Universitatea (Rum) - AEK (Grč)