Hrvatski vaterpolisti okončali grupnu fazu SP-a s tri uvjerljive pobjede

Hrvatska je u trećem kolu skupine B Svjetskog vaterpolskog prvenstva u Gwangjuu s uvjerljivih 21:5 (6:1, 5:1, 5:1, 5:2) pobijedila Kazahstan, pa je zaključila grupnu fazu s tri uvjerljive pobjede.

Bila je to utakmica bez rezultatskog značaja, jer izabranici Ivice Tucka su ranije osigurali prvo mjesto u skupini i prolaz među osam najboljih. Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je već nakon prvih sedam minuta imala prednost od 6:0, a razlika je do kraja dvoboja narasla i do najvećih 18 razlike (21:3), prije nego što je Kazahstan u samoj završnici s dva uzastopna gola malo ublažio poraz.


Najefikasniji u sastavu branitelja naslova svjetskih prvaka bili su Maro Joković i Anđelo Šetka s po tri gola, po dva su se puta u strijelce upisali Loren Fatović, Andro Bušlje, Xavi Garcia, Ante Vukičević, Luka Lončar, Josip Vrlić i Hrvoje Benić, a jedan je gol dodao Lovre Miloš, dok je u sastavu Kazahstana pet igrača postiglo po jedan gol.

U utorak u 8.30 po hrvatskom vremenu gledat ćemo četvrtfinale, u kojemu očekujemo Njemačku ili JAR. Emisija uoči utakmice na našem Drugom programu počet će u osam sati.

Drugo mjesto u našoj skupini osvojila je reprezntacija SAD-a koja je u susretu trećeg kola svladala Australiju s 12:11.

Plasman na Olimpijske igre osigurat će samo dvije reprezentacije koje će igrati u finalu, a ako među njima bude Srbija, koja je sudjelovanje na OI ostvarila osvajanjem prvog mjesta u Svjetskoj ligi, onda će u Tokio putovati i trećeplasirana momčad sa SP-a u Južnoj Koreji.

Rezultati susreta 3. kola Svjetskog prvenstva za vaterpoliste u Gwangjuu:

SKUPINA A:
Srbija - Grčka 9-3
Južna Koreja - Crna Gora 6-24
TABLICA:
1 Srbija 3 2 1 0 41-15 5
2 Crna Gora 3 1 2 0 44-26 4
3 Grčka 3 1 1 1 39-22 3
4 Južna Koreja 3 0 0 3 11-72 0
SKUPINA B:
SAD - Australija 12-11
HRVATSKA - Kazahstan 21-5
TABLICA:
1 HRVATSKA 3 3 0 0 52-16 6
2 SAD 3 2 0 1 35-35 4
3 Australija 3 1 0 2 32-34 2
4 Kazahstan 3 0 0 3 20-54 0
SKUPINA C:
JAR - Mađarska 5-23
Novi Zeland - Španjolska 3-23
TABLICA:
1 Mađarska 3 3 0 0 60-20 6
2 Španjolska 3 2 0 1 57-19 4
3 JAR 3 0 1 2 16-54 1
4 Novi Zeland 3 0 1 2 15-55 1
SKUPINA D:
Brazil - Japan 9-11
Njemačka - Italija 7-8
TABLICA:
1 Italija 3 3 0 0 31-19 6
2 Njemačka 3 1 1 1 31-25 3
3 Japan 3 1 1 1 27-27 3
4 Brazil 3 0 0 3 22-40 0

RASPORED ZAVRŠNICE,
osmina finala (21. srpnja):
Crna Gora - Australija (7.00 sati)
Grčka - SAD (8.30 sati)
Španjolska - Japan (10.00 sati)
JAR - Njemačka (11.30 sati)

četvrtfinale (23. srpnja):
Srbija - Španjolska/Japan (7.00 sati)
HRVATSKA - JAR/Njemačka (8.30 sati)
Mađarska - Crna Gora/Australija (10.00 sati)
Italija - Grčka/SAD (11.30 sati)

polufinale (25. srpnja):
10.00 i 11.30 sati

utakmica za 3. mjesto i finale (27. srpnja):
10.00 i 11.30 sati