Obavljen ždrijeb Umaga, Ivanišević i Prpić reprizirali prvi finale

Goran Ivanišević je, umjesto na finalu Wimbledona, gdje je u prvom tjednu savjetovao Novaka Đokovića, u Umagu, gdje je danas odigrao revijalni dvoboj s Goranom Prpićem uoči početka 30. izdanja ATP turnira u Umagu.

Njih dvojica bili su finalisti prvog izdanja Umaga.

U 20 sati je obavljen i ždrijeb turnira, pa se sad znaju parovi prvoga kola.

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP - 14.) postavljen je za drugog nositelja 30. izdanja umaškog ATP turnira i slobodan je u prvom kolu, a u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja talentiranog ljevorukog 20-godišnjeg Francuza Corentina Mouteta (ATP - 84.) i igrača iz kvalifikacija, odlučeno je ždrijebom održanim u subotu navečer u TC Stella Maris.

Preostala dvojica hrvatskih tenisača u glavnom turniru, 28-godišnji Viktor Galović (ATP - 196.) i 22-godišnji Nino Serdarušić (ATP - 290.), koji su dobili pozivnice organizatora, za suparnike u prvom kolu dobili su igrače iz kvalifikacija.

Prvi nositelj kvalifikacijskog turnira je Talijan Salvatore Caruso (ATP - 123.), a među 16 igrača koji traže prolaz u glavni turnir našao se i 18-godišnji Umažanin Admir Kalender koji će u prvom kolu igrati protiv Mađara Attile Balazsa. Za plasman u glavni turnir potrebne su tri pobjede.

Prvi nositelj glavnog turnira je Talijan Fabio Fognini, koji će u Umagu zaigrati s renkingom karijere, jer će se na novoj ATP ljestvici, koja će biti objavljena u ponedjeljak, naći na devetom mjestu. U prvom kolu je slobodan, a u drugom  kolu čeka sunarodnjaka, pobjednika dvoboja Thomasa Fabbiana (ATP - 89.) i Stefana Travaglie (ATP - 102.).

Treći nositelj, Srbin Laslo Đere (ATP - 35.), čeka pobjednika dvoboja bivšeg umaškog finalista Talijana Paola Lorenzija i igrača iz kvalifikacija, dok će četvrti nositelj, Srbin Dušan Lajović (ATP - 36.) za suparnika u drugom kolu imati boljeg iz meča bivšeg umaškog pobjednika Rusa Andreja Rubljova i Nizozemca Robina Haasea.

Mečevi prvoga kola kvalifikacija na rasporedu su u subotu od 10 sati ujutro, a prvi dvoboji glavnog turnira bit će odigrani u ponedjeljak od 16.30 sati.

ŽDRIJEB GLAVNOG TURNIRA 30. IZDANJA PLAVA LAGUNA CROATIA OPENA:

Fabio Fognini (Ita/1) - slobodan
Stefano Travaglia (Ita) - Thomas Fabbiano (Ita)
Viktor Galović (Hrv) - kvalifikant
Taro Daniel (Jap) - Filip Krajnović (Srb/6)
Laslo Đere (Srb/3) - slobodan
Paolo Lorenzi (Ita) - kvalifikant
Cedric-Marcel Stebe (Njem) - Jiri Vesely (Češ)
Pablo Andujar (Špa) - Leonardo Mayer (Arg/8)
Marco Cecchinato (Ita/5) - Aljaž Bedene (Slo)
Pedro Sousa (Por) - Jannik Sinner (Ita)
Andrej Rubljov (Rus) - Robin Haase (Niz)
Dušan Lajović (Srb/4) - slobodan
Martin Kližan (Slk/7) - Facundo Bagnis (Arg)
Nino Serdarušić (Hrv) - kvalifikant
Corentin Moutet (Fra) - kvalifikant
Borna Ćorić (Hrv/2) - slobodan