Slovenski prvak prejak za Goricu, pobjeda Dinama, poraz Hajduka

Od hrvatskih prvoligaša koji su danas igrali pripremne utakmice pobijedio je samo Dinamo, dok su Hajduk, Osijek i Gorica upisali poraze.

U trećoj utakmici u Sloveniji igrači Dinama slavili su s 10:0 protiv slovenskog drugoligaškog kluba NK Dekani. Četiri je pogotka postigao Andrić, dva je zabio Kadzior, a po jedan Marin, Baturina, Majer i Ćuže.

Hajduk je izgubio od Śląsk Wrocława s 2:1 u također trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji. Dvostruki strijelac za Śląsk bio je Golle (19, 41), a pogodak za Hajduk postigao je Michelle Šego u 85. minuti.

Nogometaši Gorice izgubili su u Ljudskom vrtu od slovenskog prvaka Maribora 4:1. Strijelci za domaćine bili su Kronaveter (11), Kotnik (23), Milec (42) i Žugelj (90+1), a jedini gol za momčad iz Velike Gorice postigao je Maslowski u 53. minuti.

U Travniku na stadionu Pirota novi prvoligaš Varaždin izgubio je od Veleža 2:0. Strijelci su bili Cvijanović (38) i Zvonić (61).