Dinamo pobijedio momčad iz Klagenfurta, remiji Osijeka i Belupa

U drugom pripremnom susretu u Sloveniji igrači Dinama pobijedili su momčad Austrije Klagenfurt 2:0.

Strijelac u 49. minuti bio je Mario Gavranović, dok je konačni rezultat postavio talentirani 17-godišnji Joško Gvardiol u 65. minuti susreta.

Momčad trenera Nenada Bjelice dominirala je u prvom poluvremenu i nizala prilike, no nije bilo pogotka.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove prilike za Dinamo, a od izmjena umjesto Dilavera na terenu je bio Gvardiol. Početkom nastavka Petković je pronašao Hajrovića koji se na preko 30 metara odlučio za izravni šut na gol, vratar Austrije je branio, a odbijenu loptu iz kaznenog prostora u mrežu je pospremio Gavranović.

U 65. minuti nakon kornera za Dinamo s lijeve strane, na suprotnoj strani na odbijenu je stigao Hajrović i precizno ubacio u peterac gdje je Gvardiol u skoku glavom loptu poslao u protivničku mrežu. U 78. minuti nakon kornera s desne strane odbijenu je loptu Ademi poslao silovito u desnu vratnicu.

Dinamo već sutra igra sljedeću prijateljsku utakmicu, a protivnik je slovenski klub NK Dekani.

I nogometaši Osijeka i Slaven Belupa odigrali su prijateljske utakmice.

Osijek je imao dvostruki program. Najprije je remizirao 1:1 s češkom Banikom iz Ostrave, a zatim 3:3 s austrijskim Mattersburgom.

Slaven Belupo odigrao je 0:0 s rumunjskom Astrom.