Nizozemke se provukle u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Nakon što su europske prvakinje Nizozemke u posljednjem susretu osmine finala pobijedile Japan 2:1, poznati su svi četvrtfinalni parovi Svjetskog prvenstva za nogometašice koje se igra u Francuskoj.

Lieke Martens bila je dvostruki strijelac za Nizozemke u Rennesu, prvi je gol postigla u 17. minuti, a pobjednički pogodak iz kaznenog udarca dosuđenog u sučevoj nadoknadi susreta. Gol za svjetske viceprvakinje Japanke zabila je Yui Hasegawa u 43. minuti.

Prije toga su u Montpellieru Talijanke pobijedile Kineskinje s 2:0 golovima Valentine Giacinti (15) i Aurore Galli (49).

Prvi četvrtfinalni dvoboj igra se u četvrtak, a snage će odmjeriti Norveška i Engleska (21 sat). U petak 28. lipnja u 21 sat sastaju se domaćice Francuskinje i braniteljice naslova Amerikanke. Dan poslije od 15 sati igraju Italija i Nizozemska, a u 18.30 počinje dvoboj Njemačke i Švedske.

Sve četvrtfinalne dvoboje, kao i susret za brončanu medalju prenosit ćemo na platformi HRTi.

Polufinalne utakmice 2. i 3. srpnja te finale 7. srpnja možete pratiti na našem Drugom programu.