Argentina pobijedila Katar i izborila četvrtfinale Cope

Nogometaši Kolumbije i Argentine izborili su plasman u četvrtfinale Copa Americe.

Kolumbija je u trećem kolu skupine B ostvarila i treću pobjedu minimalnim 1:0 slavljem protiv Paragvaja. Strijelac jedinog pogotka bio je Cuellar u 31. minuti.

Argentina je, predvođena kapetanom Lionelom Messijem, svladala Katar 2:0. Prvi gol zabio je Lautaro Martinez u četvrtoj minuti, a u 82. konačni rezultat postavio je Sergio Aguero.

Argentinci nisu impresionirali u grupnoj fazi, skupili su četiri boda što je bilo dovoljno za drugo mjesto. Prva je Kolumbija s devet bodova. Treći Paragvaj ima dva boda, a posljednji Katar jedan.

Dalje se danas plasirao i Peru iz skupine A, u sljedeću fazu idu i dvije najbolje trećeplasirane momčadi. Ranije su četvrtfinale izborili Brazil, Venezuela i Čile.