Babić zlatna u sambu na Europskim igrama

Na Europskim igrama zlatnu medalju za Hrvatsku u sambu osigurala je Lucija Babić u kategoriji do 68 kilograma.

Dvadesetogodišnja Zagrepčanka preko Bjeloruskinje Namazove i Moldavke Budenu, stigla je do finala u kojem je s 4:0 svladala Ukrajinku Moskalovu. Babić je članica Sambo kluba ZAG, a ove godine u siječnju osvojila je broncu na europskom prvenstvu u Španjolskoj.

Judašica Barbara Matić osvojila je treću europsku broncu nakon čak pet borbi. U posljednjoj, odlučujućoj pobijedila je Poljakinju Pogoželec 10:1.

U borbi za medalju u sambu bio je i Dino Dominic Sumpor (-74 kg), no, nažalost, bolji je bio Bugarin Papu. U finalu trapa nastupao je Giovanni Černogorac i završio šesti.

Svoja natjecanja nastavili su i boksači - Toni Filipi plasirao se u četvrtfinale u teškoj kategoriji, a u premijernom meču Erika Pijetraja u poluvelteru slavio je Talijan Di Lernia.

Naša mješovita ekipa u disciplini složeni luk izgubila je polufinale od Nizozemske, ali je Mario Vavro izborio prolazak u četvrtfinale pojedinačne konkurencije. Kod stolnotenisača četvrto kolo izborili su Tomislav Pucar i Andrej Gaćina.