U-21: Olmo zabio u pobjedi Španjolske, Poljaci šokirali Talijane

U 2. kolu A skupine Europskog nogometnog U-21 prvenstva Španjolska je u Reggio Emiliji pobijedila Belgiju 2:1, a prvi pogodak za 'mladu Furiju' zabio je nogometaš zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Bio je to susret dviju poraženih ekipa iz prvog kola. Španjolska je izgubila od Italije (1:3), dok je Belgiju porazila Poljska (3:2). Stoga je za obje reprezentacije ovo bila posljednja prilika za ostanak u igri za plasman u polufinale.

Španjolska je povela već u sedmoj minuti golom Danija Olma. S desne strane je ubacio Carlos Soler, a Olmo je natrčao i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za vodstvo Španjolske.

Izjednačio je Sebastian Bornauw u 24. minuti nakon ubačaja iz kornera. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Pablo Fornals je zabio za pobjedu mlade španjolske reprezentacije. Veznjak West Ham Uniteda je pucao s 20-tak metara pogodivši za pobjedu.

Olmo je odigrao cijeli susret za Španjolsku, a u 48. minuti je dobio žuti karton.

Poljaci šokirali domaćine Talijane

U drugom susretu ove skupine mladi nogometaši Poljske priredili su iznenađenje svladavši vršnjake iz Italije 1:0 golom Krystiana Bielika u 40. minuti.

Italija je tijekom utakmice uputila čak 29 udaraca prema poljskim vratima, imala je 10 kornera i 65 posto posjeda lopte, međutim mladi Azzurri nisu uspjeli svladati Kamila Grabara.

Poljaci nakon dva kola imaju maksimalnih šest bodova i korak su do plasmana u polufinale i vize za Olimpijske igre u Tokiju što bi bio najveći poljski uspjeh u ovom uzrastu.

Uoči zadnjeg kola dalje mogu i Španjolska i Italija, a moglo bi se dogoditi da tri ekipe imaju po šest bodova, pa će u tom slučaju odlučivati njihovi međusobni susreti.

U zadnjem kolu 22. lipnja Poljska će igrati protiv Španjolske i bod je vodi dalje. Španjolcima treba pobjeda od najmanje četiri gola razlike za prvo mjesto, dok Italija mora pobijediti Belgiju i "osluškivati" rezultat druge utakmice.