WTA Birmingham: Martić uspješno otvorila sezonu na travi

Hrvatska tenisačica Petra Martić nakon sjajno odrađene sezone na zemljanim terenima, uspješno je otvorila nastup na travi.

U 1. kolu WTA turnira u Birminghamu 28-godišnja Dućanka svladala je Ruskinju Jekaterinu Aleksandrovu sa 6:3, 7:5 nakon sat i 27 minuta igre.

Jedan 'break' bio je dovoljan Petri za osvajanje prvog seta, ali se 24-godišnja Ruskinja razigrala u drugom setu i povela 4:1. No, u sedmom gemu Martić je vratila zaostatak, a novim 'breakom' u 11. gemu izborila servis za pobjedu u kojem je ispustila svega jedan poen i tako izborila plasman u 2. kolo.

Tamo će hrvatsku tenisačicu čekati još jedna Ruskinja, 24-godišnja Margarita Gasparjan, koju je Martić pobijedila u polufinalu ovogodišnjeg turnira u Istanbulu, gdje je osvojila prvi WTA naslov. Gasparjan joj je predala meč nakon što je naša tenisačica osvojila prvi set sa 6:1.

Margarita Gasparjan na startu turnira u Birminghamu izbacila je sedmu tenisačicu svijeta Ukrajinku Eljinu Svitoljinu.

U posljednjem meču današnjeg programa u Birminghamu na teren će i Osječanka Donna Vekić koju u 1. kolu čeka težak ispit protiv druge nositeljice, aktualne pobjednice Roland Garrosa, Australke Ashleigh Barty.