Copa America: Katar uzeo bod Paragvaju

U susretu 1. kola B skupine nogometnog prvenstva Južne Amerike reprezentacije Paragvaja i Katara su u Rio de Janeiru odigrale 2:2.

Paragvaj je vodio 2:0, no Katar je na kraju uspio iščupati bod. Paragvaj je poveo golom Oscara Cardoza iz kaznenog udarca u 4. minuti, a na 2:0 povisio je Derlis Gonzalez fantastičnim udarcem s 25 metara u 56. minuti.

Katar je smanjio u 69. minuti jednako lijepim pogotkom Alija Almoeza, a na 2:2 je izjednačio Boualem Khoukhi u 77. minuti.

Katar je jedna od dvije gostujuće reprezentacije koje nastupaju na ovogodišnjem izdanju Copa Americe. U skupini C nalazi se Japan. Katar je tako postao deseta gostujuća reprezentacija nakon Australije, Kostarike, Haitija, Hondurasa, Jamajke, Japana, Meksika, Paname i SAD-a koja sudjeluje na Copi.

Ranije je u ovoj skupini Kolumbija pobijedila Argentinu predvođenu Lionelom Messijem.

U 2. kolu 19. lipnja sastaju se Kolumbija i Katar te Argentina i Paragvaj.

Paragvaj - Katar 2:2 (Cardozo 4-11m, Gonzalez 56 / Almoeza 69, Boualem Khoukhi 77)

Kolumbija - Argentina 2:0 (Martinez 71, Zapata 86)