U21: Pobjeda Poljske na otvaranju EP-a, Italija bolja od Španjolske

Utakmicom Poljske i Belgije otvoreno je Europsko prvenstvo za nogometaše do 21 godine starosti na kojemu će nastupiti i mlada hrvatska reprezentacija.

U prvom susretu skupine A Poljska je slavila protiv Belgije 3:2. Belgija je povela golom Leya Iseke u 16. minuti, no Poljaci su odgovorili s tri gola u nizu. Strijelci su bili Szymon Zurkowski (26), Krystian Bielik (52) i Sebastian Szymanski (79). U 84. minuti za Belgiju je zabio Dion Cools.

Bila je to prva pobjeda mlade poljske reprezentacije na U-21 prvenstvima nakon 1986.

U drugom susretu ove skupine mladi igrači Italije s 3:1 su svladali vršnjake iz Španjolske.

Španjolska je povela već u 9. minuti sjajnim pogotkom Danija Ceballosa koji je s više od 20 metara svladao Alexa Mereta. Izjednačio je napadač Fiorentine Federico Chiesa u 36. minuti iskoristivši pogrešku španjolskog vratara Unaija Simona. Chiesa je probio po krilu i kada se činilo da će ubaciti, pucao je gotovo iz 'mrtvog kuta' iznenadivši Simona.

U 64. minuti Chiesa je u gužvi u kaznenom prostoru najbolje reagirao i zabio za 2:1, a konačnih 3:1 za domaćine postavio je Pellegrini iz kaznenog udarca u 83. minuti.

Za španjolsku vrstu nije nastupio veznjak zagrebačkog Dinama Dani Olmo.