SP nogometašica: Engleska i Italija u osmini finala

Na Svjetskom prvenstvu nogometašica u Francuskoj odigrane su utakmice 2. kola u skupinama C i D, u kojima je Japan nadigrao Škotsku sa 2:1, a Italija s uvjerljivih 5:0 svladala Jamajku.

Cristiana Girelli
je postigla 'hat-trick' (12-11m, 25, 46), a još dvaput je mrežu Jamajčanki zatresla Aurora Galli (71, 81). Italija je sa šest bodova na vrhu ljestvice skupine C, ispred Brazila i Australije sa po tri boda, dok je Jamajka na začelju bez ijednog boda.

U skupini D Japanke su došle do pobjede nad reprezentacijom Škotske zahvaljujući golovima Mane Iwabuchi (23) i Yuike Sugasawe (37-11m). U 88. minuti je Lana Clelland samo uspjela ublažiti poraz.

Nogometašice Engleske pobijedile su Argentinu sa 1:0 i tako se pridružile skupini reprezentacija koje su s maksimalnim učinkom u prve dvije utakmice osigurale plasman u osminu finala.

Engleskinjama je pobjedu donijela Jodie Taylor pogotkom u 61. minuti, nakon što je Nikita Parris u 28. minuti propustila realizirati kazneni udarac koji joj je argentinska vratarka obranila.

Japanke su druge sa četiri boda i protiv Engleske će se u posljednjem kolu boriti za prvo mjesto u skupini. Argentina ima jedan bod, a Škotska je bez ijednog boda.

Uz Englesku i Italiju, svoje mjesto u osmini finala već su osigurale Francuska u skupini A i Njemačka u skupini B.