Perković tek peta na mitingu Dijamantne lige u Stockholmu

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković zauzela je tek peto mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u Stockholmu hicem od 63,71 metar. To joj je najslabiji hitac još od rujna 2014. godine, a zadnji put je ostala bez pobjedničkog postolja prije punih devet godina!

U hladnim i kišovitim uvjetima slavila je Kubanka Denia Caballero, a za prvo mjesto bio joj je dovoljan hitac od 65,10 metara. Druga je bila prošlogodišnja osvajačica Dijamantne lige i njezina sunarodnjakinja Yaime Perez sa 65,09 metara, a ispred Perković su bile i dvije Kineskinje, treća Chen Yang (64,25) te četvrta Feng Bin (63,87).

Hrvatska rekorderka loše je otvorila natjecanje, s dva neispravna hica. Potom je bacila disk na daljinu od 63,46 metara, a uslijedila su još dva neispravna hica. U zadnjoj seriji uspjela je baciti ispravno i bolje nego u trećoj, ali 63,71 nije bilo dovoljno za rezultat kakav se od Sandre očekuje, jer je i Kineskinja Bin Feng u šestoj seriji ostvarila svoj najbolji rezultat (63,87 m) te osvojila četvrto mjesto.

Za 29-godišnju bivšu svjetsku prvakinju Deniu Caballero ovo je prva pobjeda na mitinzima Dijamantne lige. Sandra pak može biti zadovoljna time što je ostvarila svoj primarni cilj, ispunila je normu za Svjetsko prvenstvo u Dohi i Olimpijske igre u Tokiju.

Diskašice će sljedeće natjecanje u Dijamantnoj ligi imati 16. lipnja u Rabatu, a bodove za plasman na finale u Bruxellesu (6. rujna) skupljat će još i na mitinzima u Birminghamu (18. kolovoza) i Parizu (24. kolovoza).