Hajduk pobijedio Istru i osigurao Europu, ozljeda Bradarića

U prvom nedjeljnom susretu 35. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Istru s 4:1 i time osigurao nastup u Europi sljedeće sezone.

Hrabra Gorica svladala Osijek i ostala u borbi za Europu

Hajduk je zbog kazne igrao pred praznim tribinama, a dodatnu neugodnost stvorio im je rani pogodak Puljana. Već u šestoj minuti Antonio Ivančić doveo je Istru u vodstvo. Splićani dolaze do preokreta u drugome dijelu. U 48. vodeći strijelac prvenstva Mijo Caktaš svojim 18. ovosezonskim golom izjednačio je na 1:1. Osam minuta poslije za 2:1 zabio je Adam Gyurcso. Bilo je tu i malo sreće za Splićane jer je lopta na putu do mreže pogodila obrambenog igrača Istre i prevarila vratara. Na 3:1 povisio je Jairo u 77. minuti, Gyurcso je ovaj put bio u ulozi asistenta.

Konačnih 4:1 u sudačkoj nadoknadi postavio je Darko Nejašmić.

Pobjedu je zasjenila ozljeda kapetana Hajduka Domagoja Bradarića u 81. minuti. Ozlijedio se nakon nesmotrenog starta strijelca Ivančića. Čini se da je ozljeda teža jer je u sanitetskom vozilu napustio Poljud.

Treći Hajduk sada ima 62 boda, tri više od četvrtog Osijeka, dok je Istra 1961 deveta s 22 boda te će igrati kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi protiv drugoplasirane momčadi druge lige Šibenika.

Dinamo je već osigurao naslov prvaka s 89 bodova, dok je Rijeka sigurna druga sa 66.

REZULTATI 35. KOLA,
Subota:
Inter - Dinamo 2-3 (Ajayi 32, Conev 35 / Kadzior 5, 17, Andrić 61-11m)
Rijeka - Lokomotiva 1-0 (Murić 36)
Nedjelja:
Hajduk - Istra 1961 4-1 (Caktaš 48, Gyurcso 56, Jairo 77, Nejašmić 90+3 / Ivančić 6)
Gorica - Osijek 1-0 (Suk 57)