Jugu 15. naslov prvaka Hrvatske

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Croatia osiguranja obranili su naslov prvaka Hrvatske s 3-0 u pobjedama u finalnoj seriji protiv zagrebačke Mladosti.

U trećem susretu Dubrovčani su slavili na bazenu Mladosti 14:11 (4:3, 2:4, 5:3, 3:1) stigavši do 15. naslova prvaka Hrvatske, a četvrtog zaredom.

Iako su Dubrovčani bolje otvorili utakmicu, Mladost je u trećoj četvrtini uspjela povesti s dva gola prednosti (8:6), ali nije uspjela tu prednost i zadržati. Možda i ključni pogodak na utakmici postigao je Maro Joković koji je u posljednjoj sekundi treće dionice pogodio za vodstvo Juga 11:10.

Papanastasiou je 5:43 minute prije kraja zabio za 12:10, a Fatović minutu potom za 13:10 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Strijelce Juga predvodili su Joković i Hrvoje Benića s po tri gola, koliko su postigli i Lovre Miloš te Antonio Petković za Žapce.

Dubrovčani su u prvom dvoboju u Zagrebu lako nadvisili Mladost s 10:4, potom su puno teže na svom bazenu došli do druge pobjede i vodstva 2-0 u seriji.